BIP

X Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta  Gminy Michałowice - rozstrzygnięty W niedzielę 13 grudnia 2015r. została rozegrana X-a już edycja corocznego mikołajkowego
więcej
W tym roku szkolnym tj. 2015/2016 po dwuletniej przerwie ruszyły rozgrywki szkół średnich SZS organizowane przez Powiat Pruszkowski. Oczywiście nasze LO również obowiązkowo rywalizuje we wszystkich dyscyplinach sportowych. Na początku października wystartowały rozgrywki piłki
więcej

Sportowe zmagania Liceum

Po dwutygodniowej przerwie znów ruszyła rywalizacja sportowa Powiatu Pruszkowskiego w ramach XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

1 grudnia b.r. byliśmy organizatorami Finałów Szkół Średnich Powiatu Pruszkowskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zawody odbywały się w kategorii dziewcząt i chłopców, gdzie każda drużyna składała się max. z 3-ech zawodników. Mecze rozgrywane były systemem do 2-óch wygranych setów i do 2-óch wygranych meczów w drużynie, tzn. w momencie stanu 1:1 po grach pojedynczych następowała gra podwójna tzw.”debel” wyłaniający zwycięzcę, zaś w przypadku stanu 2:0 po grach pojedynczych – drużyna z bilansem „0” przegrywała. Mecze dodatkowo rozgrywano systemem „każdy z każdym” bez podziału na grupy. Pomimo tego, że na zawody nie przyjechały po 2 drużyny i u dziewcząt, i u chłopców rywalizacja obejmowała po 5 meczów dla każdej drużyny. Po zaciętej rywalizacji w końcu wyłoniono zwycięzców. Drużyna dziewcząt uplasowała się na V miejscu, zaś reprezentacja chłopców w składzie: Damian Ruciński (kl.3A), Daniel Budzik (kl.1B) i Wiktor Owczarek (kl.2B) wywalczyła II lokatę i zdobyła srebro po zaciętym pojedynku z chłopcami z MOS’u ( zawodnikami klubowymi  t.stołowego), którym ulegli 2:1. Ogromne podziękowania i brawa za postawę i walkę do samego końca.